2020-04-05

1.      Spowiedź

Te rodziny, w których ktoś chce skorzystać z sakramentu pokuty przed Świętami Wielkanocnymi – proszę o kontakt telefoniczny do Wielkiej Środy.

2.      Adoracja

W związku z obecną sytuacją zagrożenia naszego zdrowia i życia musimy nadać adoracjom Najświętszego Sakramentu pewne ramy organizacyjne.

Wielki Czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200.

Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200.

Przypominanym, że nie wolno się gromadzić w kościele więcej niż 5 osobom.

3.      Obrzęd błogosławieństwa posiłków w domu

Zachęcamy parafian do błogosławieństwa posiłków w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

2020-03-30

W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Niektórzy przeżywają dziewięć pierwszych piątków i pięć pierwszych sobót. Należy pamiętać, że sytuacje nadzwyczajne, a taką mamy teraz, nie powodują przerwy w ciągłości tej modlitwy.

Po ustaniu pandemii można ją będzie dalej kontynuować. Zachęcam natomiast wszystkich, którzy przeżywają te nabożeństwa, aby w te dwa dni przyjęli Pana Jezusa w sposób duchowy, po odpowiednim akcie skruchy, o czym była mowa powyżej.

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

2020-03-29

CHORZY

W związku z zaistniałą sytuacją uprzejmie proszę te rodziny, które życzą sobie posługi sakramentalnej dla swoich chorych, aby zgłosiły to wcześniej telefonicznie.

SPOWIEDŹ

Te rodziny, w których ktoś chce skorzystać z sakramentu pokuty przed Świętami Wielkanocnymi proszę o kontakt telefoniczny do Niedzieli Palmowej.

< 1 2 3 4 5 6 ... 165 >