2020-05-03

Rozpoczyna się Maj – miesiąc Matki Bożej. Ten wiosenny czas, gdy zwykle radośnie śpiewamy „Chwalcie łąki umajone”, w tym roku jest nieco inny. Choć ograniczenia związane z pandemią koronawirusa są rozluźniane, to jednak wirus ten nadal jest groźny.

Obowiązujące przepisy przewidują, iż jednocześnie na nabożeństwie w naszym kościele może przebywać dwadzieścia pięć osób. W związku z tym w pierwszej kolejności chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za wzorową cierpliwość i stosowanie się do dotychczasowych ograniczeń. Równocześnie bardzo proszę o wyrozumiałość w najbliższym czasie.

Ponieważ przed Mszami jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, to może najlepszym rozwiązaniem byłoby, żeby na nabożeństwa i Msze św. przychodzili ci, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi wielkanocnej.

Zachęcam również, aby przy zachowaniu obowiązujących środków ostrożności gromadzić się przy naszych kapliczkach – jak to mamy w zwyczaju i również tam chwalić Matkę Bożą śpiewem litanii.

Ks. Proboszcz  Zygmunt Hopciaś

2020-04-29

LIST OJCA ŚWIĘTEGO do wszystkich wiernych na maj 2020 r.

2020-04-26

Proponuję i bardzo zachęcam, aby wszyscy w swoich domach, w gronie rodziny, przeczytali fragment Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła (1P 1, 3-9). Bardzo dobitnie wyjaśni nam nasze miejsce na tym świecie, wskaże Ojczyznę, która na nas czeka, skarby, które Bóg dla nas przygotował i dla nas strzeże, ale też wyjaśni nam dlaczego droga do nieba jest tak wyboista.

Kochani, pamiętajcie, że czytanie Pisma Świętego to rozmowa z Bogiem, podczas której przemawia do nas On sam.

Ks. Proboszcz Zygmunt Hopciaś

< 1 2 3 4 ... 165 >