Matka Boża Szkaplerzna

2011-07-10

Czas poświęcony modlitwie nigdy nie jest zmarnowany, bez względu na to, jak pilne obowiązki wzywają nas z różnych stron.

Benedykt XVI

1. Środa 13 lipca godz. 700 Msza św. w intencji naszej wsi – o zachowanie od klęsk żywiołowych, gradobicia, huraganów, trąb powietrznych, piorunów i ognia

(zamówił Urbar). Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Suplikacje oraz modlitwy w intencji naszej wsi.

2. Sobota 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel.

Karmel, wysokie zbocze, wznoszące się nad wschodnim wybrzeżem Morza Śródziemnego, dokładnie na wysokości Galilei, pełne jest naturalnych grot, które upodobali sobie Eremici. Najbardziej znanym z tych Bożych ludzi był wielki prorok Eliasz, który w IX wieku przed Chrystusem bronił wytrwale czystości wiary w jedynego i prawdziwego Boga przed wpływami bałwochwalczych kultów. Właśnie z inspiracji postacią Eliasza powstał kontemplacyjny zakon Karmelitów. Karmelici rozpowszechnili pośród ludu chrześcijańskiego nabożeństwo do Najświętszej Marii Panny z góry Karmel, ukazując Ją jako wzór modlitwy, kontemplacji i poświęcenia Bogu. (Benedykt XVI)

3. W sobotę odpust w Zubrzycy Dolnej, suma odpustowa o godz. 1100