2021-03-27

Niedziela Palmowa – 28 marca 2021 r.

1. Każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o coraz większym zasięgu pandemii koronawirusa. W związku z tym, że władze państwowe w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski wyznaczyły limit jednej osoby na 20 m2 w kościele, zmieniają się również nasze możliwości uczestniczenia we Mszy Świętej. W myśl obowiązujących przepisów w naszym kościele może jednocześnie przebywać 20 osób. Pierwszeństwo udziału we Mszy św. mają osoby, które zamówiły intencję mszalną na dany dzień.

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 wprowadzi nas do Wieczernika, gdzie Chrystus ustanowił Eucharystię, sakrament kapłaństwa oraz przykazanie braterskiej miłości.

Wielki Piątek Męki Pańskiej – dzień pokuty, modlitwy, dzień upamiętniający mękę Chrystusa i Jego śmierć na krzyżu. Na liturgię składać się będzie: czytanie Słowa Bożego, adoracja krzyża, komunia św. i adoracja Chrystusa złożonego w grobie. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 1600 Droga Krzyżowa, a po niej liturgia na cześć Męki Pańskiej. Po liturgii Gorzkie Żale.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna będzie sprawowana o godz. 1800. Liturgia Wigilii Paschalnej jest celebrowaniem tajemnicy nowego życia, które przynosi zmartwychwstały Chrystus.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza rezurekcyjna odbędzie się bez procesji. Obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze św.: 730, 930, 1130, 1600.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z roli Smutkowej.

4. W Wielki Czwartek na godz. 900 zapraszamy do sprzątania kościoła na Święta parafian z roli Smutkowej: Małgorzata Bartkowiak, Zofia Matjaszczuk, Janina Pajda, Katarzyna Kusper, Janina Śmiech, Stanisław Śmiech, Danuta Szymusiak, Anna Kałużna, Małgorzata Iśtok, Aleksandra Madziar.

5. W Wielką Sobotę, po Wigilii Paschalnej do sprzątania zapraszamy: Barbara Bałek, Halina Dziubek, Bożena Kotlarczyk, Izabela Gal, Dorota Szczerba.