2020-05-03

Rozpoczyna się Maj – miesiąc Matki Bożej. Ten wiosenny czas, gdy zwykle radośnie śpiewamy „Chwalcie łąki umajone”, w tym roku jest nieco inny. Choć ograniczenia związane z pandemią koronawirusa są rozluźniane, to jednak wirus ten nadal jest groźny.

Obowiązujące przepisy przewidują, iż jednocześnie na nabożeństwie w naszym kościele może przebywać dwadzieścia pięć osób. W związku z tym w pierwszej kolejności chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za wzorową cierpliwość i stosowanie się do dotychczasowych ograniczeń. Równocześnie bardzo proszę o wyrozumiałość w najbliższym czasie.

Ponieważ przed Mszami jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, to może najlepszym rozwiązaniem byłoby, żeby na nabożeństwa i Msze św. przychodzili ci, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi wielkanocnej.

Zachęcam również, aby przy zachowaniu obowiązujących środków ostrożności gromadzić się przy naszych kapliczkach – jak to mamy w zwyczaju i również tam chwalić Matkę Bożą śpiewem litanii.

Ks. Proboszcz  Zygmunt Hopciaś