NIEDZIELA PALMOWA

2011-04-10

Procesja z palmami jest przede wszystkim wyrazem radości, możemy bowiem poznać Jezusa, dopuszcza On nas do grona swoich przyjaciół i daje nam klucz życia”

Benedykt XVI

I. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 1130

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w czasie którego Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa.

a) we wszystkich Mszach tej niedzieli obchodzi się pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

b) na początku liturgii wyruszymy w uroczystej procesji, aby wyznać, że Jezus jest naszym Królem i Zbawicielem.

II. Regulamin konkursu na Palmę Wielkanocną

Związek Podhalan oddział Piekielnik i Parafia św. Jakuba Apostoła w Piekielniku ogłaszają drugi Konkurs na tradycyjną Palmę Wielkanocną.

Celem konkursu jest uchronienie od zapomnienia i promocja obrzędów wielkanocnych naszego regionu.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 17 kwietnia 2011 r. przed kościołem parafialnym w Piekielniku.

2. Uczestnicy zgłaszają się z palmami najpóźniej do godziny 1100.

3. Ogłoszenie wyników nastąpi po Mszy św. o godz. 1130.

4. W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Piekielnika.

5. Prace będą nagradzane w dwóch kategoriach:

a) palmy do wysokości 1,5 metra

b) palmy powyżej 1,5 metra

6. Palma musi być wykonana samodzielnie od początku do końca.

7. Tradycyjna palma wielkanocna musi mieć w swoim składzie gałązki wierzbowe (bazie), suszone lub bibułkowe kwiaty.

8. Nie będą brane pod uwagę palmy zawierające elementy plastikowe (kwiaty, bazie).

9. Prace oceni komisja konkursowa.

10. Nagrodzone prace ozdobią Grób Pana Jezusa w naszym kościele.

11. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.