Dzień Świętości Życia

2011-03-20

Ożyw w nas szacunek dla każdego rodzącego się ludzkiego życia, uzdolnij nas do dostrzegania wspaniałego dzieła Stwórcy w owocu matczynego łona, przygotuj nasze serca do hojnego przyjęcia każdego dziecka, które sposobi się do życia”

Benedykt XVI

1. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy Różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Modlitwa codzienna

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji Tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś.

Amen

2. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w piątek 25 marca o godz. 1700.

W czasie Mszy św. dokona się obrzęd przyjęcia nowych członków do Dzieła Duchowej Adopcji.

3. Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii.

a) Droga Krzyżowa - Piątek:

• dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 1600

• dla dorosłych o godz. 1700